Turunçlu’ya ‘taziye evi’ kazandırıldı

HABER MERKEZİ

Defne Belediyesi tarafından ‘’Defne Evi’’ projesi ile ilk olarak Akdeniz Mahallesinde faaliyete giren Defne Evi’nin ikincisi, Turunçlu Mahallesinde halkın coşkulu katılımı ile açıldı.

Defne Belediye Başkanı Op. Dr. İbrahim Yaman; “Hedefimiz çok amaçlı salon olarak kullanılan; kütüphanesi olan, halkın da çok sevdiği ve benimsediği Defne Evlerini her mahalleye kazandırmaktır.” açıklamalarında bulunarak Turunçlu Defne Evi’ni mahalleli ile buluşturmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade etti.

Defne’nin sorunlarına da değinen Başkan Yaman, Defne’de birçok mahallede alt yapının tamamlanmak üzere olduğunu, alt yapısı tamamlanan mahalle ve sokaklarda asfaltlama işlemlerine başlanıldığını ifade ederek: “Değerli Defneliler; Defne Belediyesi olarak biz bir ilçe devralmadık. Biz köy ve beldelerden oluşan, alt yapısı olmayan, yıllardır ihmal edilmiş ve bir çivi bile çakılmamış, plansız ve kaderine terk edilmiş bir yerleşke devraldık. Davulun sesi uzaktan hoş gelir ama yetmiş yıldır hizmete susamış, ihmal edilmiş, başlangıçta belediye binası bile olmayan bir ilçeyi beş yılda toparlamak ve hak ettiği kent konumuna getirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Hatay’da yıllardır belediye olan diğer ilçelere bir bakın yeni bir şey yapmayı bırakın olanı dahi koruyamamışlar. Biz halkımızın desteği ve teveccühü ile beş yıllık hizmet süremizde Defnemize kalıcı birçok hizmetler kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz. ” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel: “Turunçlu Mahallemizde böyle güzel bir kültür evinin yapılmasından dolayı çok mutluyuz. Defne Belediye Başkanımız Op. Dr. İbrahim Yaman’a ve çalışma ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube