Ücret, makul seviyeye çekilsin!

ALİ ATASOY

Muayene istasyonlarında alınan muayene ücretine olan tepki dinmiyor. Gazetemiz Haber Merkezini arayan vatandaşlar konunun yetkili birimlere ulaştırılarak çözüm getirilmesini istediler.

Dünyanın hiçbir yerinde motorlu araç muayenelerinin böylesine fahiş rakamlarla yapılmadığını hatırlatan vatandaşlar, ücretlerin bir an önce indirilmesini istediler.

Antakya Narlıca bölgesinde de Muayene İstasyonunda gerçekleştirilen kontrollerin 15 dakika kadar sürdüğünü ve bu süre içinde orada ki personelin bir tek vidayı dahi sıkmadan 450 liraya yakın para alındığını hatırlatan vatandaşlar, “Bu ücreti isteyerek ve helal ederek ödemiyoruz. Ödemek zorunda kaldığımız için ödüyoruz” dediler.

Artık Türkiye’de araç sahibi olmanın lüks olduğunu aktaran vatandaşlar, “Muayenesi, sigortası, bakım ve tamiri bir araba için yıl da 2 bin liraya yakın masraf çıkarıyor. Büyüklerimizin ‘Bir araba evin masrafı kadar para yer’ demelerini daha iyi anlıyoruz. Gerçekten de ortalama bir araç için yıl içinde ödenen para hiç arıza göstermezse bile 2 bin lirayı aşıyor” dediler.

Bu giderler arasında ki en yüksek ücretin Muayene İstasyonlarına ödendiğini anımsatan vatandaşlar muayene ücretlerinin tekrar gözden geçirilerek makul bir seviyeye çekilmesini istediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube