Ücretsiz otopark güzel ama..

BÜLENT KAVUK

Hatay Büyükşehir Belediyesi yanı sıra Antakya Belediyesinin kent merkezi başta olmak üzere diğer yerleşim birimlerinde oluşturdukları ücretsiz otopark alanların da bir düzenlemeye gidilmesini isteyen vatandaşlar, ‘Ücretsiz otopark güzel ancak otopark alanlarının bakımsızlığı kötü’ dediler.

Park alanlarının hiçbir düzenlemeye gidilmeden tahsis edildiğini aktaran vatandaşlar ücretsiz otopark alanlarının çakıl, toprak ve çukurlarla dolu olduğunu söylediler.

Bu alanda yaşanan bu sorunun çözülmesi için ilgili birimlerin harekete geçmesini isteyen vatandaşlar yaşanan ihmale dur denmesini istediler.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar, otoparkların sadece boş bir alandan oluştuğunu hatırlatarak düzenlemeye gidilmesi halinde bugün aldıkları araç kapasitesinin iki katı daha araç alabileceklerini söylediler. Kent merkezinde ki otoparkları örnek veren vatandaşlar otopark yerinin parkelenerek araçların park edeceği yerlerin belirlenmesi halinde hem daha estetik bir görüntüye kavuşacağını hem de bugün aldığı araç sayısından çok daha fazlasını alacağını söylediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube