Uğur Mumcu Bulvarı tıklım tıklım..

“Defne Kent Meydanı” ya da “Uğur Mumcu Bulvarı” tam olarak adı bilinmeyen alanı uzun zamandır gözlemliyorum. Yazmak istiyorum ama erteliyorum. Ertelememin sebebi belki bugün düzenlenir, diğer gün biter, haftaya açılış yapılır diye…

Ama nerdeeee!

Son derece sıradan bir işçilikle alan düzenlemesi yapıldı, elektriklerin çoğu yanmıyor. Oturmak için banklar konulmuş ancak gündüz saatlerinde güneşin etkisiyle oturmak mümkün değil. Akşamları yaşlı amcalar, teyzeler torunlarıyla birlikte alana iniyorlar. İniyor inmesine de oturma banklarının hepsi arkalıksız. Yani oturduğunuzda sırtınızı yaslayabileceğiniz bir şekilde dizayn edilmemiş. Dolayısı ile yaşlı teyzeler, nineler, dedeler otururken bile yoruluyorlar. Bazılarının evlerinden kilim getirip yere açtıklarına şahidim. Alanda çocuklar bisiklet sürüyor, koşar adımlarla oyun oynuyorlar. Yakın bir geçmişte su kanallarının içine düşen bir çocuğun kafası yarıldı, ambulans geldi, telaş, korku yaşandı.

Bunları neden yazıyorum?

Çoluk çocuk, büyük-küçük her akşam bu insanlar neden alana iner?

Sanırsınız ki miting var! Ama öyle değil!

Öncelikle yetkililerden birisi/birileri okur, yanıldığımı söyler ya da gerçekten hizmet yapma duyarlılığı ile Defne halkına yakışır bir şekilde bir an önce eksiklikler tamamlanır temennisiyle yazıyorum. Adres vererek tekrar yineliyorum; 5 Şubat 2019 Özyurt Gazetesi 3.sayfa haberine göre Uğur Mumcu Bulvarı 2.Sokak sakinleri tepkili… “Evlerimize uçarak mı geçelim!” haberi aradan beş ay geçmesine rağmen hiçbir yetkili tarafından dikkate alınmadı. Yaptırma işi hangi belediyenin yetkisinde ise belediyeden bir yetkili rica ediyorum, otomobiliyle gelsin, 2.sokaktan içeri geçebilsin… Sanırım geçen yetkili tam olarak yazdıklarımı anlayacak ve inanıyorum ki o gün yapılması için ne gerekiyorsa talimatını verecektir.

Çoluk çocuk, büyük-küçük her akşam bu insanlar neden alana iner sorusuna gelince; Şu gerçekliği görmezden geliyoruz. Etrafta yeterince park, bahçe, oyun alanı var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube