Uğur Mumcu’ya DURAK şart!

ALİ YOLCU

Defne ilçesinde inşaatı süren ve bitip bitmeyeceği yılan hikâyesine dönen Uğur Mumcu Alanı Battı Çıktı projesinde çalışmalar sürüyor. Alanın yerel seçimlerden önce hizmete açılacağı gelen bilgiler arasında yer alırken, şikâyetlerde sürüyor.

Alanın çok geniş yapıldığını ancak alanı çevreleyen yolların daraltıldığını aktaran vatandaşlar bu sorunu defalarca kere iletmelerine rağmen sonuç alamadıklarını söylediler.

Bu kadar geniş bir alana ve aynı zamanda dar yola tepki gösteren vatandaşlar  “Sorumlusu Hatay Büyükşehir Belediyesi mi yoksa Defne Belediyesi mi bilmiyoruz. Ancak alanın bu denli geniş tutulup, yolların bu kadar daraltılmasını anlayamadık” dediler.

DURAK SORUNU SÜRÜYOR

Bir diğer şikâyet konusunun otobüs durağı olduğunu belirten vatandaşlar, ”Alan bitmek üzere, önümüz kış mevsimi ve Antakya-Samandağ arasında ulaşım sağlayan otobüslerin tamamı buradan geçiyor. Yolcular yaz mevsiminde güneşin altında, Kış mevsiminde ise yağmurun altında otobüs bekliyorlar. Defne Belediyesi mi, Hatay Büyükşehir mi kim yapacaksa bir adet otobüs durağı istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Samandağ’a ve çevre yerleşim birimlerine taşıma yapan otobüslerin yolcu indirdikleri ve bindirdikleri alan görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube