Ulaşımda şimdi de ‘Hatay Kart’ işkencesi!

METİN DİNGİL

Yeni Ulaşım Sistemine tepkiler çığ gibi büyüyor. Bir yandan yolcu duraklarında ki bekleme süresinin uzaması ve beraberinde getirdiği kalabalık diğer bir taraftan otobüs içinde ki insan istifi yanı sıra ücretlere yapılan fahiş zam Hataylıları çileden çıkardı. Bir yandan bu manzaralar yaşanırken öte taraftan da ‘Akıllı Yaşam’ sloganıyla vatandaşa sunulan Hatay Kart ve bu kartı edinmek zorunda kalan insanların yağışlı havada kuyruklarda tükettikleri zaman. Yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde adeta çıldıran vatandaşlar ise Hatay Büyükşehir Belediyesine büyük tepki gösteriyor.

Yeni Ulaşım sisteminin baştan sona kadar yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, “Eski sistem şimdikinden çok daha iyiydi. Hem çok daha rahat ulaşım sağlıyorduk hem de çok daha ucuzdu. Duraklarda otobüslerin gelmesini beklediğimiz süre ardından yolcu otobüslerinde yaşanan izdihama fahiş ücretler eklendi” dediler.

Yaşanan bu zorlu süreç yetmezmiş gibi Hatay Kart almak isteyen vatandaşların Hatay Kart Bürosu önünde ömür tükettiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Canımızdan bıktırdınız. Bir kurum halkına ancak bu kadar eziyet eder. Ulaşıma yapılan bu zammın geri alınması için AK Parti grubu niye müdahale etmiyor. Anlamış değiliz” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube