Ulaşımda sorun giderek büyüyor! Yolculuk değil İŞKENCE!

ALİ YOLCU

Merkez ilçe Antakya ve Defne ilçelerinde yaşanan otobüs rezaleti tüm hızıyla sürerken yetkili birimlerin sessizliği de sürüyor. Yolcular daha rahat ve daha konforlu bir yolculuk etsin diye yaşama geçirilen ‘Yeni Ulaşım Modeli’ giderek içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Daha proje aşamasında iken Otobüs ve Minibüs Kooperatif temsilcileri ile sürücülerin hedefine giren ve tepkilerin odağına oturan Hatay Büyükşehir Belediyesinin ‘Yeni Ulaşım Modeli’ yolcular için de adeta işkenceye döndü. Bazen yarım saati bulan duraklarda ki bekleme süresi otobüslerin gelmesiyle bu kez ayrı bir işkenceye dönüyor. Otobüsleri tıka basa dolduran vatandaşlar yolculuklarının biteceği durağa kadar kucak kucağa seyahat ediyor.

Yeni Ulaşım Modeli ile birlikte vatandaşlara daha rahat ve daha konforlu bir yolculuk vaat eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi yetkilileri ise yaşanan manzaralar karşısında sadece suskunluğu tercih ediyor.

SAYIYI DÜŞÜRDÜLER AMA

Bilindiği üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesinin planına göre otobüs ve minibüs sayısı düşecek ancak daha konforlu araçlarda yolculuk edilecekti. Hiçbir somut dayanağı olmayan bu çalışmanın geri tepmesiyle birlikte ortalığın toz duman olduğunu belirten vatandaşlar, “Berbat ettiler bizi. Keşke hiç karışmasalardı. Daha konforlu bir yolculuk adına yolcuların konforunu bozdular. Yeni modelden hiç kimse memnun değildir. Ne sürücüler, ne yolcular ne de kooperatif temsilcileri memnun değildir. Bu soruna acilen bir çözüm istiyoruz” dediler.

Hatırlanacağı üzere çalışma çerçevesinde yaşanan yeni gelişmelere Otobüs Kooperatif yönetimleri de tepki göstermiş ve sitemin yürümeyeceğini söylemişlerdi.

Vatandaşların bu açıklaması ve yaşadıkları sorun sonrasında sürücüler ile vatandaşlar aynı sorun çerçevesinde birleşmiş oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesinin soruna yönelik nasıl bir çözüm önerisi getireceği ise merak konusu oldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube