Ulaşımdan kimse memnun değil!

METİN DİNGİL

Yolcuların daha rahat ve konforlu bir ortamda yolculuk yapması yanı sıra kent merkezlerinde ki trafik yükünü azaltmak amacıyla yaşama geçirilen ‘Ulaşım Modeli’ çerçevesinde yollara çıkan yeni yolcu otobüsler vatandaşları mutlu edemedi.

Eski tip otobüs ve minibüsleri trafikten men ederek yeni ve tek tip ulaşım araçlarını kullanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, bu kez vatandaşların ‘Otobüslerde yer bulamıyoruz’ tepkisiyle karşılaştı.

HER ŞEY DAHA BERBAT OLDU

Konuya ilişkin açıklamalar yapan vatandaşlar, “Eski Otobüs ve Minibüsleri trafikten men edip yenileri caddelere sürülünce sayı bakımından önemli bir düşüş yaşandı. Bu da duraklarda 30 dakikaya yakın beklememize neden oluyor. Daha önce en geç 5 dakikada bir gelen ulaşım araçları şimdilerde 20 ile 30 dakika arasında ancak geliyor. Duraklara bu kadar uzun bir zaman sonrası gelen araçlar zaten dolu geliyor. Her şey daha berbat oldu” dediler.

Hatırlanacağı üzere çalışma çerçevesinde yaşanan yeni gelişmelere Otobüs Kooperatif yönetimleri de tepki göstermiş ve sitemin yürümeyeceğini söylemişlerdi.

Vatandaşların bu açıklaması ve yaşadıkları sorun sonrasında sürücüler ile vatandaşlar aynı sorun çerçevesinde birleşmiş oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) soruna yönelik nasıl bir çözüm önerisi getireceği ise merak konusu oldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube