Ülkücülük kimsenin tekelinde değil

İYİ Parti İl Başkanlığı görevini Ali Seçer’den devralan Şefik Çirkin, kalabalık bir partili tarafından karşılandı..

ÖZKAN BAKKAYLI

İYİ Parti Hatay il binasında İl Başkanlığı devir teslim töreni yapıldı. İlçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları başkan ve yöneticileri ile partililerin katılımıyla gerçekleşen tören şölen havasında geçti.

Partililerin slogan ve alkışları eşliğinde parti binasına giren İyi Parti Hatay İl Başkanı Adnan Şefik Çirkin’in Parti binasına gelmesiyle coşku doruğa çıktı.

Devir teslim töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kuran tilaveti ile devam ediyor edildi.

Ardından eski il başkanı Ali Seçer bir teşekkür ve selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan İyi Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, önceki il başkanı ve yöneticilere emekleri ve çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Çirkin “biz ülkücü olarak nasıl MHP’de ilimize ülkemize hizmet ettiysek İyi partide de aynı hizmet aşkımızı sürdüreceğiz. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde inşallah ne Parti’yi önce Hata’da sonra Türkiye’de iktidara taşıyacağız” dedi.

KÜÇÜK BİR ZÜMRE RAHATSIZ OLDU

Kendisinin İl Başkanı olmasıyla birlikte belirli küçük bir zümrenin rahatsız olduğunu dile getiren Şefik Çirkin “gelişimizden her siyasi partiden bir teveccüh aldık. Fakat küçük etkisiz bir zümre rahatsız ve hemen ülkücülüğü tartışmaya açıyorlar, sanki kendilerden başka ülkücü yok. AK partideki ülkücülere ses çıkarmayıp İyi partideki ülkücülere ateş püskürüyor. İyi parti demokrasi mücadelesi veren ülkücülüklerin eseridir.

İyi parti olarak hem Hatay’da hem de Türkiye’de birlik ve beraberliğimize kast etmek için planlar hazırlayanlara müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililere ikramlar yapıldı. İl Başkanı Şefik Çirkin makama geçerek tebrikleri kabul etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube