Uyarı!

Beyni bağırsaklarıyla yer değiştirmiş kiralık bir yaratığın aşağılık amigosu kendi şizofrenik hastalığına istinaden polemik yaratmak için alakasız sebepler uydurup bana mesaj atmış.

Bu “bokyedibaşlıların hayasız amigosu” kendisine yakışan tarzda küfürlü konuşarak duygularını tatmin etmeye ve onu kiralayan kişinin gözüne girmeye çalışmış.

Bir kemik fiyatına herkese tebessüm eden bu tür finolar aklı sıra bana havlamaya çalışmış. Bu tarz konuşmalar ve bu seviyede olmak size duygu tatmini sağlayabilir.

Ama ben çukurlaşmış seviyenize inemem.

Bilmeniz gereken ilk konu şu olmalıdır: Alanlarında iyi olup çok zor yetişen kendi insanlarımızın bu kadar kolay, hatta küstahça harcanmasına karşıyım. Psikolojik sorunlarınız olabilir.

Ama dürüst olmalısınız. En kötü ihtimalle, ya kendiniz olun ya da psikoloğa gidin diyorum. Çünkü tehdit ve çirkin iftiralarınıza rağmen ben ömrümü kendi inandığım davaya ve bu davanın insanlarına adamışım.

Yaşamsal duruşum ve felsefem açık ve net bir şekilde bilinmektedir. Sizin bunu anlamaya tahsiliniz yetmeyebilir. Bu sebeple bir daha yazayım. Ben omurgalı bir insan olarak ahlak ve namus kavramlarına düşkün bir insanım. İyi bir kalp taşıdığımı biliyorum.

Merhametli ve haktan yanayım. Tüm olumsuz koşullara rağmen hiçbir zaman insanları hor görmedim. Dostlarımı satmadım. Vatanperverim. Barıştan ve kardeşlikten yanayım.

35 yıllık sanatımı her zaman halkımızın hizmetine sundum.

Kimseye yalakalık yapmadım.

Memleketimin ve ülkemin sorunlarını eserlerime yansıttım.

Her platformda halkımın yanında durup onları anlattım.

Eğilip bükülmeden gerçekleri söyledim.

İnsanların dertlerini dert, sevinçlerini sevinç belledim.

Güçlüden yana değil, haktan ve haklıdan yana oldum.

Sanat, özü itibarı ile zaten muhaliftir.

Zulmedenleri sanat yolu ile teşhir ederken, bedellerini de fazlasıyla ödedim. Halen ödemeye de devam ediyorum.

Çünkü Antiemperyalist bir insanım.

Çünkü “Yurtta barış, dünyada barış” istiyorum.

Ayrıca resim yaparak kendi emeğimle geçiniyorum.

Hiçbir maddi varlığım yoktur. Hiçbir sağlık- sosyal güvencem yoktur. Ama ölümüne dostluklarım vardır. Bütün bunlar bilindiği halde hala ıkınarak teyyare uçurmaya çalışanlar haddinizi bilin diyorum. Lakin pis kokuyorsunuz. Ve unutmayınız ki insanlar sizin ne söylediğinize değil, ne yaptığınıza bakar.

Sayamayacağım kadar insanın bana olan saygısı, sevgisi, inancı ve alkışları yeni değildir. Mütevazı yapıma bakıp da sizin çukurlaşmış ahlakınızın seviyesine inmiyorsam, kendime olan saygımdandır.

Bir sanatçının toplumumuz için ne kadar büyük bir değer olduğunu anlamanızı da beklemiyorum. Artık el sikkesiyle gerdek düşü görmeyin diyorum.

Bu sizin kâbusunuz olabilir. Benim gibi insanlarla uğraşmayın. Sadece kitap okuyun! Yoksa düşmanlar bu güzel ülkenin canına okuyacak. Benden söylemesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube