Uyarı işaretleri yetersiz eleştirisi!

ALİ YOLCU
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Kavaslı Mahallesinde uygulamaya geçirdiği ‘Battı Çıktı’ projesi, üzerinden bir yıldan fazla süre geçmiş olmasına rağmen halen tepki konusu olmaya devam ediyor. Battı Çıktı projesinin dehlize benzediğini söyleyen vatandaşlar, projenin bünyesinde birçok tehlike barındırdığını söyledi.
Birçok sürücünün dar ve uzun geçidi nedeniyle ‘Battı Çıktı’yı kullanmak istemediğini aktaran vatandaşlar, bu nedenle üst tarafın kullanıldığını böylelikle trafiğin de sık tıkandığını belirttiler.
DEHLİZ’E BENZİYOR!
Ayrıca Battı Çıktı tüneline girilmesinden hemen sonra konulan işaretlerin yetersizliğinden yakınan sürücüler, trafik işaretleri neredeyse tünele girdikten sonra monte edilmiş. Dolayısıyla Antakya’yı bilmeyen biri için büyük tehlike arz ediyor. Tünele giriş noktasında konulan işaretler geç fark ediliyor. Durum böyle olunca o noktada trafik kazaları yaşanıyor. Buna bir çözüm bulunması şart” dendi.
Hatay Büyükşehir Belediyesini artık Battı Çıktı projelerinden vazgeçmesi gerektiğinin de altını çizen vatandaşlar, “Antakya ve Defne’de iki adet Battı Çıktı yapıldı ve hiçbiri trafik sorunun çözemedi. Bundan anlaşılıyor ki Hatay Büyükşehir Belediyesi artık bu projelerden vazgeçmeli ve dünya standartlarına uygun kavşak düzenlemelerine eğilmelidir” dediler.
Fotoğraflarda adeta dehlizi andıran Kavaslı Battı Çıktı projesi görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube