Uzatılan süre bugün sona eriyor!

ÖZKAN BAKKAYLI
7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların peşin ödeme veya 1. taksit ödemeleri için uzatılan süre 15 Ekim Pazartesi günü (bugün) sona eriyor. Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi şart olduğunu söyleyen Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol Peşin ödemelerin yapılandırılan borçlara herhangi bir katsayı veya faiz uygulanmadığından taksitli ödemeye göre daha avantajlı olduğunu belirterek, vatandaşların bu kanuni fırsatı mutlaka değerlendirmesini istedi.
Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, “Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi şarttır. Bu nedenle, özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 7143 sayılı Kanundan yararlanmaya devam edebilmek için, yapılandırılmış borcunuzun tamamını peşin olarak ya da 1. Taksitini ödemek için uzatılan süre 15 Ekim Pazartesi günü akşamına kadar ödemeyi unutmayın” dedi.
Vatandaşların Vergi dairelerinde ödemelerde sıkıntı yaşamaması için gerekli önlemlerin alındığını sözlerine ekleyen Erol, ödemelerin vergi dairelerinin veznelerinin yanı sıra; ödemelerin, www.gib.gov.tr internet sayfamızdan (02:00 – 22:00 saatleri arasında) ve anlaşmalı bankalardan, yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube