‘Vali bey 117 bin dereyi bizim sorumluluğumuza verdi!’

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Rahmi Doğan’ın 9 buçuk ay önce 117 bin dereyi sorumluluklarına verdiğine dikkati çekti.

Başkan Savaş, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “1954 yılında kurulan Devlet Su İşleri bugüne kadar bu derelerin ıslahını yapmalıydı. Devlet Su İşleri’nin başaramadığını Hatay Büyükşehir Belediyesi başarır, Asi Nehri’ni güzelleştirdiği gibi dereleri de ıslah eder. Hem enerji üreteceğimiz hem de dereleri ıslah edeceğimiz güzel bir projemiz var.  Enerji şirketleri ‘Yeriniz varsa bize verin biz de onların üzerine güneş enerjisi yapalım’ diyor. Hem dereleri kurtarmış, hem de bedavadan elektrik enerjisi üreterek para kazanmış olacağız. Valimize de buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi böyle büyük bir yükün altına soktu ama bu sayede Hatay adına önemli kazanımlar elde edeceğiz. Derelerin üzerine kurduğumuz sistem ile hem istihdam sağlayacağız, hem belediye kazanacak, hem Hatay kazanacak, hem de derelerimiz ıslah olacak” açıklamasında bulundu.

Pazar esnafının sorularına da yanıt veren Başkan Savaş, “Hallerin sorumluluğu bize verilmiş durumda ancak pazar esnafımızın yükümlülüğü ilçelerimizde. Ama bize düşen bir şey olursa yaparız. Teleferik ve hal projelerimizi hızlandıracağız” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube