Vali Doğan ‘Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulunun’ açılışını yaptı

HABER MERKEZİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Dörtyol da Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu’nun açılışını yaptı.

Dörtyol ilçesi Kuzuculu Mahallesi’nde gerçekleşen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Karasu konuşmasında, “Okulun 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden Dörtyol İlk Kurşun Anaokulu ismiyle, mülkiyeti hazineye ait olan 2072 metrekare parsel üzerine 29 Kasım 2018 tarihinde yapılarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır. Söz konusu okulumuz zemin artı bir kat olmak üzere 6 derslik şeklinde düzenlenmiştir. Okul için hayırseverlerimiz tarafından 620 bin Türk Lirası bağışlanmış ve okulumuzun adı Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Kendilerine, okulumuza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunar, saygılarımı arz ederim.” dedi.

Törende konuşan, 22. Dönem Hatay Milletvekili İsmail Soylu, derneğin kuruluşundan ve Bahadır ailesinin Dörtyol İlçesine gelişinden bahsedip başta Hatay Valisi Rahmi Doğan olmak üzere, milletvekillerine, hayırseverlere ve okulun yapımında emeği geçen, bağışta bulunan herkese teşekkür etti.

Yılmaz Bahadır Amaç Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı hayırsever Dr. Bahadır Amaç, acı kayıplarından dolayı bu süreçte yanlarında olan, bir an bile yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen belediyelere, kurum ve kuruluşlara teşekkür edip Yılmaz Amaç’ın anısını yaşatmak adına bu okulu açma sürecinde emeği geçen herkese “iyi ki varsınız ”dedi.

Valimiz Rahmi Doğan’ın konuşmasında, “Çok duygusal bir ortamda açılış yapıyor olmak elbette ki beni de etkiledi. Bu hadiseyi duyduğum da, biraz önce okul bahçesinden içeri girdiğimde de anne ve babanın ne kadar sevildiğini fark ettim. İnsanların gözlerinden ailenin ne kadar kutsal olduğunu, ne kadar sevildiğini, değer verildiğini de anladım. Ben anne ve babaya öncelikle başsağlığı diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun duaları eşliğinde Vali Doğan, protokol üyeleri ile birlikte kurdele keserek Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu’nun açılışını yaptı. Okul binasının gezilmesiyle tören sona erdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube