Vatandaştan eleştiri!

‘Hatay Devlet Hastanesi’ olarak bilinen yeni Devlet Hastanesine ulaşımı sağlayan yolun bakımsızlığı açıldığı günden bu yana eleştiri konusu olmaya devam ediyor..

BÜLENT KAVUK

‘Hatay Devlet Hastanesi’ olarak bilinen yeni Devlet Hastanesine ulaşımı sağlayan yolun bakımsızlığı açıldığı günden bu yana eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Cadde de yaşanan bakımsızlığın refüjlerde de kendini göstermesi üzerine tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Bu kadar da olmaz ki? Milyonlarca lira harcayarak hastane yapıyorsunuz ancak ne yol ne de refüjü düşünmüyorsun. İçler acısı halde” tepkisinde bulundular.

Antakya-Reyhanlı çevre yolu üzerinden açılan yeni kavşaktan Hastaneye kadar olan ulaşım yoluna ilgili birimlerin el atmasını isteyen vatandaşlar, “Çevre yolu boyunca zaten bir tek durak yok. Otobüsler durak olmadığı için bekleyip yolcu almıyorlar. Bunun dışında kavşağın ne denli tehlikeli olduğu biliniyor. Böyle bir ortamda ne yol da ne de refüjlerde bakımda yok” tepkisinde bulundular.

Antakya-Reyhanlı çevre yolu üzerinden hastaneye ulaşılabildiğini hatırlatan vatandaşlar, “Hastaneye başka hiçbir yerden giriş yapamıyorsunuz. Başka yol yok. Defne’den de gelen, İskenderun’da gelen hastalar aynı yola girmek zorundalar. Bu da mesafeyi uzattıkça uzatıyor Antakya-İskenderun yolu üzerinden planlanan 25 metrelik yolun da açılmasını istiyoruz” dediler.

 

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube