Ve CHP ‘Lütfü Savaş’ dedi!

ALİ YOLCU

AK Partiden sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi için CHP de dün adayını açıkladı.

CHP’de sürpriz yaşanmadı ve aday Lütfü Savaş oldu.

CHP Parti Meclisi, Belediye Başkan adaylarının bir bölümünü daha belirlemek üzere dün Ankara’da Parti Merkezinde toplanmıştı. Aralarında büyükşehir ve il belediye başkan adaylarının da bulunduğu 300’e yakın aday isminin açıklandığı toplantıdan edindiğimiz bilgilere göre Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak önceden beklendiği gibi Lütfü Savaş adı çıktı.

Payas ve Reyhanlı adaylarının da açıklandığı toplantıdan CHP’nin kalesi olarak değerlendirilen Defne, Arsuz ve Samandağ ile ilgili herhangi bir ipucu verilmedi.

Yerel Seçim gündemiyle toplanan PM bilindiği üzere geride bıraktığımız 24 Ekim günü 105, 14 Kasım günü 147 isimi açıklamıştı. Bugün de 300’e yakın aday daha belli oldu.

CHP’li bir yetkili Hatay ilinde Defne, Arsuz ve Samandağ ilçelerinde adaylarının açıklanmasının ise Ocak ayının ilk haftasını bulabileceğini söyledi.

CHP Hatay’a bağlı Payas ilçesinde Ali Oğuz derken, yine Hatay’a bağlı Reyhanlı ilçesinde ise Nihat Dağ ismini açıkladı.

Bilindiği üzere Payas adayı Ali Oğuz, Payas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olarak görev yapıyor. Reyhanlı Adayı Nihat Dağ’ın mesleği ise Diş Hekimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube