Vekilimiz Güzelmansur’a teşekkür ediyoruz…

Aylardır olduğu gibi bırakılmıştı. Çöpler su fıskiyelerinin havuzunda yığınla toplanmıştı. Otlar susuzluktan kurumak üzere. Aydınlatma direklerindeki lambaların çoğu yanmıyordu. Neredeyse gün aşırı ambulans geliyor. Orta alandaki havuzların etrafı korunaklı olmadığı için çocuklar koşuştururken ya da bisiklete binerken farkına varmadan içine düşüyor, bir yerlerini incitiyorlardı. İsteğimiz toplumsal idi. Uğur Mumcu alanında çocuklarımız oynuyor, büyük-küçük akşamları esen tatlı meltem rüzgarlarıyla nefes alıyor. 26 Mayıs 2019 tarihli Özyurt Gazetesi “Uğur Mumcu Bulvarına Atatürk Heykeli” ve Temmuz 2019’da “Uğur Mumcu Bulvarı tıklım tıklım” köşe yazılarımda yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştım. Olmadı. Ya okuyan yoktu ya da okuyup da anlayan.

Ama okuyup anlayan birçok dostum bana ulaştı. Hepimizin yarasına dokunmuşsun. İlkokul arkadaşım sevgili Perihan ve emekli eğitimci eşi İsmail Zeyfeoğlu bir akşam oturdukları banklarda bir sağ bir sola dönüyor ve arkaya düşmemek için sürekli kontrollü oturuyordu. O akşam dayanamadım, milletvekili olmadan önce kendileriyle iyi tanıştığım kıymetli Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal’a mesaj atmıştım. Ziya De Pastanesinde işletmecisi sevgili Ziya Deli dostumla çayımızı içerken saat 23.00 sularında telefonum çaldı. Arayan güzel insan vekilimiz Mehmet Güzelmansur idi. Ertesi gün akşamüstü alanda ve altı ayı aşkın süredir mazgalları yapılmayan 2.sokakta buluşacaktık. Kocaman alkışlıyorum… Ertesi gün söylediği saatte geldi ve Ziya dostumun yanında önce birer çay içmiştik. Oradan Uğur Mumcu alanına geçtik. Durum ortada idi… Bereket Sert Ağabey, oğlu ve birkaç mahalle sakinlerinden arkadaşlarımız da gelmişti. Hiçbir şey söylemeye gerek yoktu. Alan darmadağınık, su havuzlarında çöp dolu… Gerekli telefonları geciktirmeden hemen bizimle sohbet ederken yapıyordu. Evet, bizler sorunlarımızı anlatırken Defne Belediyesinden bir tanker geldi ve sürekli toz çıkan yolu sulamıştı. Henüz mahalleden ayrılmadan Hatsu’dan bizlere ulaştılar ve ertesi gün sabahtan mazgalın yapılması için gelinecekti. Akşam alandaki yanmayan lambaları kontrole bir beyefendi gelmişti. 30 Temmuz 2019 sabahı güneş bir başka doğmuştu Uğur Mumcu Bulvarına… Alanın tüm çimenleri sulanıyor, arızalı yerler tespit ediliyordu. İşçiler araç-gereçleri ile alandaydılar. Hatsu’dan bir yetkili geldi ve gerekli girişimlerde bulunmuştu.

Defne halkı, Uğur Mumcu sakinleri olarak öncelikle duyarlılığını içtenlikle gösteren, halkına ışık olan, gerekli birimlere ulaşıp alanın daha da güzelleşmesi ve en önemlisi yaşanılabilir hale getirilmesinde emeği geçen vekilimiz kıymetli Mehmet Güzelmansur’a teşekkür ediyoruz. Ben de dostum olarak, mahallelimiz olarak toplumsal isteğimi geri çevirmeyip ilgilendiği için kendisine özel olarak teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube