Vergi çeşitlerini takip edemez hale geldik!

Ağır iş yükü altında ezilen ve depresyona giren Muhasebecilerin kalp krizi, beyin kanaması gibi hastalıklar sonucunda yaşamlarını kaybettiklerini belirten Tahsin Kırık, “Birer birer ölüyoruz. Meslektaşlarımız arasında kalp krizi, beyin kanaması geçirenler hatta intihar edenler oluyor” dedi

BÜLENT KAVUK

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kırık HRT de Ali Yolcu’ya yaptığı açıklamada yaşadıkları zorlukları anlattı.

Vergi, Mali Tatil, Ekonomi, Mesleki Sorunlar gibi konularla ilgili kısa açıklamalar yapan Kırık, vatandaşlardan yoğunlukla gelen eleştiriler arasında ağır vergi yükü olduğunu söyledi.

Kırık “Esnaf, Tüccar bize yükleniyor. Ağır vergi yükü altında ezildiklerini söylüyorlar. Ancak bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bizlerde ağır vergi yükü altında eziliyoruz. Artık muhasebeciler olarak vergi çeşitlerini takip edemez hale geldik. Kaç çeşit vergi var biz de bilmiyoruz. Her gün yeni bir vergi çeşidiyle karşılaşıyoruz.” Dedi.

MALİ TATİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Muhasebecilerin yıllardır mücadele ettikleri Mali Tatil haklarını içeren 3568 sayılı meslek yasalarının gelişen ve güncellenen günümüz koşullarına artık uygunluk taşımadığını hatırlatan

Başkan Kırık, Muhasebecilerin halen tatil yapamadıklarını şu sözlerle anlattı: “Yıllardır mücadele ediyorduk bize verilen tatil 1 ile 20 Temmuz tarihleri arasında. Ancak 24 Temmuz’da biz yine beyannameleri vermek zorundayız. Yani tatilin sadece adı oldu. Eğer bir tatilden söz edilecekse Temmuz ayı içinde ki vergilerin tamamı bir sonra ki aya ertelenmelidir” dedi.

Ağır iş yükü altında ezilen ve depresyona giren Muhasebecilerin kalp krizi, beyin kanaması gibi hastalıklar sonucunda yaşamlarını kaybettiklerini belirten Tahsin Kırık, “Birer birer ölüyoruz. Kalp krizi, beyin kanaması geçirenler hatta intihar edenler oldu. Kısa bir zaman dilimi içinde 5 meslektaşımızı kaybettik. Bu böyle devam edemez. Angaryaların ve vesayetin devam ettiği, son dakika gelişmelerinin yaşandığı, mesleki geleceğimizin karartıldığı ve en önemlisi de; sosyal yaşamın onurlu bireyleri olduğumuzun unutulması bizi öldürüyor” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube