Yağış vatandaşları sevindirdi!

ALİ YOLCU
Geride bıraktığımız hafta içinde Antakya, Defne ve civar yerleşim birimlerinde meydana gelen yağmur sonrası birçok noktada göllenmeler yaşandı.
Şehir merkezinde ve kenar mahallelerde daha önce yaşanan yağışlarda olduğu gibi ev ve meskenleri su basmadı ancak şehir dışında kalan bazı noktalarda göllenmeler yaşandı.
İnşaat temeli ve boş arazilerde yaşanan göllenmelerden ise vatandaşlar oldukça memnun. Yaşanan manzaraların bereketin göstergesi olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Allah’a şükür olsun ki iyi yağış aldık. Antakya ve Defne ilçesinin tamamında yağışlar etkili oldu. Umarız ki ilerleyen günlerde benzer yağışlar sıkça yaşanır da yaz mevsiminde su sıkıntısı yaşamayız” ifadesinde bulundular.
SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK!
Geride bıraktığımız yıllarda yaşana kuraklık nedeniyle yaşana susuzluğu bir kez daha hatırlatan vatandaşlar, “Bu sene Sonbahar ve kış mevsiminde Antakya iyi yağış aldı. Bunun olumlu sonuçlarını önümüzde ki yaz mevsiminde yaşayacağız” dediler.
Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU birimi önümüzde ki yaz mevsiminde su sorunu yaşanmaması için bugünden tedbir alınmaya başlandığını daha önce duyurmuştu.
Fotoğraflarda Antakya-İskenderun karayolu üzerinde ki bir inşaat temelinde meydana gelen göllenme ile benzer bir manzaranın yaşandığı tarla görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube