‘Yakında geleceğiz’ tehdidi savurdular! Tehlikeli provokasyon!

Reyhanlı’da mezarlıkta bulunan çok sayıda mezar tahrip edildi. Zarar verilen mezarların üzerine “Yakında geleceğiz. Biz İslam devletiyiz” diye yazıların yazılması dikkat çekti..

HABER MERKEZİ

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’ndeki asri mezarlıkta, 100’e yakın mezar taşı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırıldı. Emniyet, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’ndeki asri mezarlığı ziyaret edenler, çok sayıda mezara ve çevresine zarar verildiğini gördü. Durumun haber verilmesine üzerine olay yerine gelen polis ekipleri mezarlıkta inceleme yaptı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yapılan incelemede 100 civarında mezarın tahrip edildiği ve bazılarının üzerine de çeşitli yazılar yazıldığı belirlendi. Olayı terör örgütü DEAŞ gerçekleştirmiş gibi dursa da bu tehlikeli provokasyonu kimin yaptığı bilinmiyor. Ekipler olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Reyhanlı’da kabristanda 100’ü aşkın mezarın tahrip edilerek, “Yakında geleceğiz”, “Biz İslam Devletiyiz” diye yazılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yaşanan olay sonrası Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’na tepki gösterdiler.

Vatandaşlar, “Burada görevliler var, kameralar var nasıl böyle bir şey oluyor” diye tepkilerini dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube