Yaman: Defne’nin kaybedecek zamanı yok!

VEYSEL SAVAŞ

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman yoktan bir kentin kurucu belediyesi olduklarını vurgulayarak “kuruluş sürecinde kaybettiğimiz zaman ve çabamızı kamuoyuna anlatmak konusunda yeterli olamadığımızın öz eleştirisini yapmak zorundayız.” dedi.

Yaman, gazetemize yaptığı açıklamada, “Hızlı büyüyen Defne’nin kaybedecek zamanı yok. Koltuğu için mücadele eden değil, hizmet üreten başkan olmak için çaba sarf ettim” dedi.

Kuruluş aşamasında kentin şantiye alanına döndüğünü ve yapılan çalışmaların bir kentin geleceği için olmazsa olmazı olduğunu söyleyen Başkan Yaman “Makyajla, çiçekle böcekle uğraşmak yerine yatırımcı kuruluşların ve Büyük Şehir Belediyemizin kaynaklarını ilçemizin alt yapısının tamamlanması için seferber ettik, bu süre içerisinde bölgemizin son elli yılda aldığı toplam yatırımdan daha fazla yatırım aldığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.” dedi.

HALKIMIZA ŞİRİN GÖRÜNMEDİK!

Yapılan çalışmaların meşakkatli ve sorumluluk almayı gerektiren çalışmalar olduğunu işaret eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman: “Yollarımız kazıldı; kışın çamurlu yazın tozlu günler geçirdiğimiz doğru ama alt yapı çalışmaları sonrasında kenttin büyük bir bölümü doğal gaza kavuştu, yeni trafo merkezleri kuruldu, kentin büyük bir bölümünün elektrik tesisatı değişti, Defnede en güvenli yöntem olan elektrik nakil hatları yeraltından geçirildi, kentimizin içme suyu hatları ve birçok noktada kanalizasyon şebekeleri yenilendi, birçok noktada fiber internet çalışmaları yapıldı. Bütün bunlar yapılmadan önce yolların asfaltlanması, üst kaplamalarının yapılması halkımıza şirin görünmek dışında bize bir fayda sağlamazdı. Biz akıl ve mantığın yolunu seçtik.” dedi.

Başkan Yaman; “Göreve geldiğimiz günden bu yana büyük özveri ile çalıştık, başladığımız birçok proje devam ediyor. Artık alt yapı çalışmalarının çoğu bitti. Şimdi elbirliği ile kenti güzelleştirecek ve kentte kimlik kazandıracak çalışmalara imza atıyoruz.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube