Yaman’dan ‘Arıtma’ için sert açıklama!

ALİ YOLCU

Turunçlu Mahallesi’ndeki Arıtma Tesisi için ilk kez konuşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman Arıtma Tesisi’nin kokmadığını ileri sürenleri sert bir dille eleştirdi.
HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve beraberindeki heyetin Arıtma Tesisi’nde geçtiğimiz günlerde yaptıkları inceleme ziyareti sonrasında yaptıkları ‘Koku bulunamadı’ şeklindeki açıklamaya tepki gösteren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, “Koku sanki oraya konuluş, elle tutulacak, gözle görülecek bir şeymiş gibi açıklama yaptılar. Kokuyu nasıl bulacaksınız? Koku koklanır.” dedi.
Çevre yerleşim birimlerinde ikamet eden vatandaşların yıllardır çektikleri pis koku için değerlendirmelerde bulunan İbrahim Yaman, sorunun bir an önce giderilmesi için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.
HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin ‘İncelemelerde bulunduk. Arıtma’da koku yok’ şeklindeki açıklamasını ise çok sert eleştiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Bu millet senaryo mu üretiyor? Koku olmadığı halde millet suni sorun mu yaratıyor? Kendim defalarca şahit oldum. İnsanı kusturacak kadar kötü bir koku var. Yeni de değil yıllardır var. Arıtma Tesisi’nde koku yoktur demek cehalettir. En basit tabiriyle ayıptır” ifadesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube