Yanlış masaj hayatına mal oluyordu!!

VEYSEL SAVAŞ

3 haftalık tedavi sonucu sağlığına kavuştu…

Boyun fıtığı nedeni ile uygulanan yanlış masaj sonucu sol omuzu ve kolu felç olan hasta İskenderun Gelişim Hastanesinde tedavi görmesi sonucu sağlığına kavuştu.

İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman’ı Dr. Mahmut  Aslan ve Fizyoterapist  Osteopat Mehmet Ali Yılmaz’ın uyguladığı 3 haftalık tedavi sonucu sağlığına kavuşan Edip Rende yanlış masaj sonucu felç olabileceğini düşünemediğini söyledi.

Hastane’de Brakial Pleksus teşhisi konulan Edip Rendeye uyguladıkları tedavi hakkında konuşan  Dr. Mahmut Aslan, hastaya daha önce boyun fıtığı ve omuz eklemini çalıştıran liflerde kopma olduğunun söylendiğini ifade etti. Hastaya sadece ilaç tedavisi uygulandığını belirten Dr. Mahmut Aslan; “Hasta uygulanan  tedaviden sonuç alamayınca bizlere başvurdu. Hastaya yapılan tetkiklerin ardından, kolu çalıştıran sinirlerde ciddi zedelenmeler tespit ettik” dedi.

Medikal tedavi ile, ünitelerinde uyguladıkları elektroterapi ile sinir mobilisyonları gibi tekniklerle tedavinin üçüncü haftasında hastanın  tamamen iyileştiğini kaydeden Dr. Aslan; “Hastamızın boynundan koluna giden sinirlerin zedelenmesi, gelişigüzel yapılan masajdan oluşmuştur. Ağrı yaşayan bireylerin, evde ya da eğitim almamış kişilere sert masaj yaptırması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir” şeklinde konuştu.

Oğlu tarafından yanlış mesajdan sonra kolunu kıpırtadamadığını söyleyen Edip Rende, bir ay boyunca gitmediği doktor kalmadığını, kimsenin nedenini bulamadığını dile getirdi. Dr.Mahmut Aslan ve Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi’ne sağlığına kavuşturduğu için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube