Yanlış politikaların kurbanı olduk!

VEYSEL SAVAŞ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur hükümetin Suriye Politikasına verdi veriştirdi.

AK Partinin yanlış Suriye politikası nedeniyle bugün Hatay’da 500 bin, Türkiye’de ise 4 milyona yakın Suriyeli bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Güzelmansur bu yanı sıra Hatay’la tam 130 kilometre sınırı bulunan İdlip kentinde 40 bin bin radikal terörist bulunduğu söyledi. Bu nedenle Hatay’da yaşayan insanların güvenlik kaygısı ve can korkusu taşıdığının altını çizen Mehmet Güzelmansur Hatay bunları yaşarken Hükümetin Hataylılara değil Suriyelilere iş aradığını söyledi.

Güzelmansur “Hükümet yanlış politikalarının kurbanı olmuş Hataylı işsize çare arayacağına, güvenli bölgede 2 milyon Suriyeliye iş bulma derdine düşmüş. Bu nasıl hak, bu nasıl eşitlik? Yere batsın böyle haksızlık, yere batsın böyle eşitsizlik” dedi.

İdlip’te ki 40 bin teröristin ciddi önlemler alınmaz ise her an Hatay’a sızabileceğini öne süren Mehmet Güzelmansur, “Öngörüsüz, maceraperest, Suriye politikanız sonucunda Hatay’la 130 km’lik sınırı olan İdlib’in, dünyanın en büyük terörist çöplüğüne dönüştüğü gerçeği ortaya çıktı.  İdlib için dünyanın en büyük terörist çöplüğü tanımlamasını ben değil, Birleşmiş Milletler yapıyor. Bu rapora göre, 130 km sınırımız olan İdlib’de 40 bin civarında radikal silahlı terörist bulunuyor. Dolayısıyla Hataylılar güvenlik kaygısı yaşıyor, can korkusu taşıyor. Bu nedenle de Türkiye’nin en mutsuz 4. ilidir Hatay” ifadesinde bulundu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube