Yapmayın gençler!

ALİ YOLCU

Yeşil alanlarımızın korunması ve geliştirilmesi için yoğun çaba gösteren Belediye ilgili birimlerine inat yeşil alanlarımızı harabeye çevirmeye çalışan gençlere tepki gösteren vatandaşlar, eğitimsizlik nedeniyle yeşil alanların kıymetinin gençler tarafından anlaşılamadığını söylediler.

Antakya’nın birçok noktasında oluşturulan yeşil alanların öğrencilerden oluşan gençler tarafından oyun alanı olarak kabul edildiğini hatırlatan vatandaşlar, okullarda öğrencilere yeşil alanların öneminin anlatılması gerektiğini savundular.

Yeşil alan ve parkların korunması için yetkili birimler tarafından konulan uyarıcı levhaların işe yaramadığını belirten vatandaşlar, “Denetim az olunca sorumsuz kişiler yeşil alanları adeta çiğniyor. Biz ise çevre sakinleri olarak defalarca uyarmamıza rağmen gençler bildiklerini okumaya devam ediyor. Yetkili birimlerden ricamız denetim mekanizmasının daha yoğun çalıştırmaları yönündedir” dediler.

Fotoğraflarda Kanatlı mahallesinde mevcut bir yeşil alan ve yeşil alanın liseli öğrenciler tarafından nasıl oyun alanı haline çevrildiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube