Yaşlılar bu caddeye bekleme durağı istiyor!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay UKOME tarafından trafik akış yönü değişikliği ile İskenderun’da dolmuş indir-bindir noktalarında bekleme duraklarının eksikliği özellikle yaşlı vatandaşlar için sıkıntı yarattığı bildirildi.

Hatay UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) İskenderun’da iki ayrı noktada devreye alınan battı-çıktılar ile trafik akış yönü ve güzergâh değişikliğini hayata geçirmesiyle birçok sorunu da beraberinde getirdi.

Özellikle dolmuş sürücüleri tarafından ihlal edilen yaya geçitleri vatandaşı mağdur ederken, dolmuş bekleyen vatandaşların da dolmuşların indir-bindir noktalarında bekleme duraklarının olmadığı yerlerde güneş ve yağmurda ciddi sorunların yaşanmasına neden olduğu belirtildi.

İlgililer, dolmuş sürücülerinin yolcuları, dolmuş duraklarının dışında alma alışkanlığından kurtuldukları zaman, hem kendileri cezai işleme maruz kalmamış olacaklarını, hem de bir başka kişilerin haklarına da girmemiş olacaklarını ifade ediyor.

Özellikle yaşlı vatandaşlar ise güzergah değişikliğiyle kentin birçok yerinde indir-bindir noktalarında bekleme duraklarının olmamasından şikayet ederek “Hem güneşli hem de yağmurlu havada sıkıntı yaşanıyor. Bizler yaşlı insanlar olarak uzun süre ayakta duramıyoruz. Eskinden her dolmuş durağında bekleme yerleri vardı. Yetkililerden bu eksikliği gidermelerini bekliyoruz” diye konuştular.

Dolmuş içerisindeki yaşlı kadın sesini duyurmak istemesi üzerine araçta bulunan bir vatandaş da cep telefonuyla video çekimi yaparak ‘belediye başkanlarından durak talebini’ sosyal medyada paylaşarak belediye başkanına kadar bu durumu duyurmaya çalışacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube