‘Yaşlılarımız başımızın tacı’

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “1 Ekim Dünya yaşlılar günü” münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci, yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, şüphesiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık, her insan için değişik mana ve önem ifade etmekte olup bu yönüyle hayatın çok özel bir dönemidir. Ömürlerinin büyük kısmını, topluma ve ülkemize hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, hayatlarının sonuna kadar insan onuruna yaraşır bir şekilde, bakım talep etme hakları vardır.

Biz Antakya Belediyesi olarak değerli büyüklerimizin bu taleplerini en güzel şekilde karşılama noktasında hizmet üretiyoruz. Bu kapsamda Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmetimiz ile yaşlılarımızın kendi başlarına yapamayacakları ev işlerini yapıyoruz. Hizmetimiz dâhilinde değerli büyüklerimizin evlerini temizliyor, camlarını halılarını ve koltuklarını süpürüp siliyor, sobalarını yazın kaldırıp kışın yeniden kuruyoruz. Ayrıca varsa yırtık, sökük, kirli giysi ve eşyalarını alarak bünyemizde bulunan terzimiz onarıyor, yıkıyor, ütüleyerek kurye marifeti ile yeniden teslim ediyoruz.

Bizler değerli büyüklerimize yönelik bu hizmetimizle sosyal belediyecilik sorumluluğumuzu yerine getirmekle kalmıyor, onların hayır dualarını alarak manevi huzuruna erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Toplum olarak da şayet geleceğe daha umutlu bakmak istiyorsak çocuklarımıza, büyüklerimize göstermemiz gereken sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmak zorundayız. Bunun için de insan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık döneminde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan, layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortamı sağlamak, bizlerin asli görevleri arasında yer almaktadır. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. “Yaşlılarımıza olan bağlılık duygularımızın belirli tarihler ile sınırlı olmadığını belirterek yılın her günü değerli büyüklerimizle birlikte olduğumuzu vurgulamak istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube