Yatırımlara rağmen kesintiler neden sürüyor?

ALİ YOLCU

Hatay’ın en ciddi sorunları arasında yer alan elektrik kesintileri yapılan tüm bakım ve onarım çalışmalarına rağmen sürüyor. Elektrik kesintilerinden bıktıklarını söyleyen vatandaşlar artık bu çilenin bitirilmesi için gereken somut çalışmaların yapılmasını istediler.

Hatay ilinin Rüzgârgülü pervaneleriyle Türkiye’de isim yapan iller arasında olduğunu hatırlatan vatandaşlar, “İlgili firma Enerji-Sa Hatay ilinde neredeyse her gün bir yerde planlı kesintilere giderek bakım ve onarım çalışmaları yapıyor. Ancak bu çalışmalara rağmen elektrik kesintileri sürüyor. Bunu anlayabilmiş değiliz” dediler.

İŞLETME SAHİPLERİ VE ESNAF ŞİKÂYETÇİ

İlgili Firmanın Hatay’ın farklı noktalarında bir takım yatırımlara da imza attığına şahit oldukları söyleyen vatandaşlar, “Ancak hangi çalışma yapılırsa yapılsın biz kesintilerden kurtulamıyoruz” dediler

Özellikle Antakya-İskenderun karayolu üzeri yanı sıra eski İskenderun-Antakya karayolu üzerinde yer alan işletme sahipleri ve esnafın şikâyetçi olduğu kesintilere nasıl ve ne zaman bir çare bulunacağı ise bilinmiyor.

Fotoğraflarda Antakya Kuzeytepe mahallesinde yürütülen bir trafo çalışması yanı sıra Defne ilçesi Çekmece mahallesinde bir dağıtım tesisi yanı sıra rüzgârgülü görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube