Yavuz: Ciddi yatırım çeken bir yer!

ALİ YOLCU

Aslen Antakyalı olan işadamı Sabahattin Yavuz Rusya’da hem Türkiye’nin hem de Hatay’ın gururu olmaya devam ediyor. Rusya’da Türkiye adına önemli çalışmalar yapan işadamı Sabahattin Yavuz, Antakyalı işadamı Selahattin Yavuz’un da kardeşi.

Geçtiğimiz günlerde bu kapsamda gerçekleştirilen bir toplantı da Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelerek ayaküstü sohbet eden aynı zamanda TOBB – TOBTİM Rusya temsilcisi işadamı Sebahattin Yavuz, Bakan Lavrov’un Türk yatırımcıları bölgede görmekten memnun olduğunu dile getirdiğini söyledi.

Program ile ilgili konuşan TOBB-TOBTİM Rusya direktörü Sabahattin Yavuz, ‘Moskova bölgesinin ciddi yatırım çektiği ve Dünya markalarının tercih ettiği bir bölge olduğunu gözlemledik. Bölgede Türk yatırımcılarımızdan Eczacıbaşı Vitra grubu da önemli yatırımcılar arasında yer almaktadır. Türk yatırımlarının bölgeye daha aktif girişim ve yatırım yapmasının olumlu olduğunu ve Türkiye ile Rusya arasındaki ticarete ve ekonomilere önemli katkıda bulunacağını düşünüyoruz. Sayın Lavrov ve Vorobyev ile kısada olsa yaptığım görüşmelerde Türk yatırımcıları Rusya’da ve özelikle de Moskova Oblast’ında görmekten memnun olduklarını ifade ettiler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube