Yazar Songül Bağıran’ın ‘Duvar’ isimli kitabı yayımlandı

GÜLŞAH DÖNMEZ
Yazar Songül Bağıran, 1981 yılında İskenderun’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İskenderun’da, Üniversiteyi Konya’da (Selçuk Üniversitesi/ Turizm ve Otelcilik) tamamladı. Öykü yazmaya çocukluk yıllarında başladı. Çeşitli dergi ve fanzinlerde eserleri yayımlandı. 2012 yılından beri İstanbul’da yaşıyor. Matbaacılık sektöründe çalışıyor.
Yazar Songül Bağıran, gazetemiz muhabirine ‘Duvar’ isimli kitabı hakkında açıklama yaparak, şöyle konuştu:
Duvar benim yayımlanmış ilk kitabım. Ben henüz orta okul yıllarındayken günlük tutmaya başladım. Yani yazma alışkanlığı olan biriyim. Eskiden gelen bu alışkanlığım halen devam ediyor ve yazmak beni mutlu ediyor. Herkesin bir hikayesi var ve yaşanmış ya da yaşanması olası olayları, var olması mümkün kişileri hikayeleştirerek yazıya dökmek aslında kendi hikayemi yazarken başladı ben de. Bu nedenle ilk kitabım bir hikaye kitabı oldu.
Sekiz farklı hikayeden oluşan bir kitap. İçinde ülkemiz gündeminde yer alan işsizlik, ekonomik sıkıntılar, mülteciler gibi önemli konular var. Bunların dışındaysa hepimizin ihtiyacı olan umuda ve gerçek sevgiye bol bol yer verdim. Yani içinizi ısıtacak hikayeler de
Ben yetişkinler için bir kitap yazmak istedim ve sanırım öyle de oldu.
Çocukları daha çok küçük yaşlardan itibaren, okulda, evde bilinçlendirmek lazım. Atalarımız ne demiş “Ağaç yaşken eğilir ” Tüm meselemiz bu.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube