Yeni binaya ihtiyaç var!

ALİ YOLCU

Antakya Balıkçılar Çarşısının yenilenmesini isteyen Antakyalılar çok eski bir yapıya sahip olan çarşının artık ihtiyaca yanıt vermekten uzak olduğunu söylediler.

Günde tonlarca balığın satıldığı yanı sıra yüzlerce kişinin ziyaret ederek alışveriş yaptığı Antakya Balıkçılar Çarşısı için aslında yeni bir binaya ihtiyaç duyulduğunu aktaran vatandaşlar, binanı yıkılarak yeniden daha kullanışlı bir hale getirilmesini istediler.

Balıkçı dükkânları arasında ki mesafenin az olması nedeniyle özellikle kış aylarında insanların üst üste alışveriş yapmak zorunda kaldıklarını dile getiren vatandaşlar ilgili birimlerin bu konuya eğilmelerini istediler.

ÇARŞI YETERSİZ KALIYOR

Balıkçı esnafı ise Çarşının yetersizliğinden yakındı ama çarşını yıkılarak yerine yenisini yapılmasının zaman alacağını bu arada kendilerinin nasıl ve nerede satış yapacaklarının endişesi içinde olduklarını söylediler.

Farklı görüşlerin ortaya çıktığı Antakya Balıkçılar Çarşısı için 2019 yılında yeni bir proje geliştirileceği ise konuşulan konular arasında yer alıyor.

Fotoğraflarda Antakya Balıkçılar Çarşısı kuş bakışı manzarası ile Çarşının içinde yaşanan izdihamı gözler önüne seren manzaralar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube