Yeni yer arayışı var mı?

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir İlçeler Arası Minibüs garajının kent ortasında kaldığını ileri süren vatandaşlar garaj için başka bir yer bulunmasını istediler.

Köy Garajları olarak bilinen alanın hem yetersiz hem de çağın çok gerisinde kaldığını aktaran vatandaşlar, üzerinde Hatay Büyükşehir Belediyesi yazılı olan Garaj için ‘Hatay’a da, Antakya’ya da yakışmıyor’ ifadesinde bulundular.

Minibüslerin park edecekleri yerlerin dahi çizili olmadığı bir garajdan söz edildiğini aktaran vatandaşlar, Ulaşım Kooperatiflerinin içinde konakladıkları büroların çok küçük olduğuna işaret ettiler.

Yeni terminal binası ile birlikte yeni bir İlçeler arası garajında yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Hâlihazır şehirlerarası terminali de oldukça küçük ve yetersiz. Araçlar manevra yaparken dahi zorlanıyorlar. Antakya’nın bu talihsiz kaderini yenmesi lazım. Diğer illere gittiğimizde orada ki Otogar, Terminal, Garaj gibi yerleri gördükçe içimiz yanıyor. Biz niye bu kadar talihsiz bir kentiz?” diye iç geçirdiklerini söylediler.

Fotoğraflarda Haraparası mahallesinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi İlçeler Arası Minibüs Garajı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube