Yerel yöneticiler neden sessiz kalıyor?

HABER MERKEZİ

Her sayısı zengin bir içerikle yayın hayatını sürdüren Güney Rüzgarı, Eylül kapak konusunu son günlerde kentlerdeki onarım, bakım ve yenileme adı altında sürdürülen inşaatlardan çıkan tozların insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğine ayırdı.

Uzman görüşlerinin yer aldığı dergide, tozların göz başta olmak üzere üst solunum yolları enfeksiyonuna yol açtığı belirtiliyor.

Dergiyi omuzlayan Gazeteci  Mehmet Ali Solak ise, “Kaybettik, kaybettim demekten daha kötü” başlıklı makalesinde her kesimde kaybedeni olan bir ortamda kaybettik dememek için harekete geçilmesine işaret ediyor. Dergide ayrıca “Alkışlar Berlin Antakya Derneği’ne”, “Deprem riskini azaltamadık” ve “Yerel Basın Desteklenmeli” ile ilgili haberler de dikkat çeken konular. Hüseyin Evcil ise “İnsan görünümlü canavarlar” yazısıyla çocuk istismarına dikkat çekiyor.

Yazar Selman Büyükaşık kitap değerlendirmesinde, “Büyük Yazar Magda SZABO ve Iza’nın Şarkısı Romanı”na değinirken, Süheyl Budak “Mutfağın Dili”, Yahya Aksoy “Aile Bağları”, Mustafa Solak “Atatürk ya taarruz etmeseydi?” makaleleri okunmaya değer yazılar arasında. Dergideki öykülere gelince… Antakya Öyküleriyle tanınan Dr. Necdet Özkaya, Teopolis=Tanrı’nın Kenti Serisi’nde “Zeki Arsuzi”, Av. İbrahim Ersuz, “Hayranlığımı kabul buyurun efendim”, Dr. Muhsin Boz da “Çiceklerim” konulu öyküleri yer alıyor.

M. Mevlüt Bulanık’ın “Bir gül var dilimin ucunda” ve M. Çetin Zorba’nın “su ile kum” şiiri, A.Kadir Paksoy’un Günlerin Terkisinden başlığıyla günlük, sporda Hatay’ın elde ettiği başarılar da derginin içeriğini zenginleştiren konu başlıkları. Hatay’da gelişen olaylar ve Nurhan Sağlar’ın pasta ve yemek tarifleri de dergide yer alan yazılar arasında.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube