Yeşiloğlu: Büyük ölülere matem gerekmez!

VEYSEL SAVAŞ

CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün ardından geçen 80 yıl Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımakla geçtiğini bildirdi.

Yeşiloğlu, gazetemize yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipleri olarak 10 Kasım gününde, büyük önderimizi kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha yüce şahsiyetine ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemizin barış ve huzuru için canla başla çalışıyoruz.

Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıların olarak bizler, ülkemizin Atatürk’ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz. Seni çok özleyen bizler, seni rahmet ve şükran duygularıyla anıyor, aziz hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube