Yeşiloğlu: Kültür mirasını daha ileriye taşıyacağız

BÜLENT KAVUK

CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Kırk asırlık Türk yurdu, düşman elinde kalamaz” ve “ Hatay benim şahsi meselemdir.” diyerek Hatay’a olan bağlılığını her ortamda dile getirdi.

Yeşiloğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, “Hatay’ın anavatana katılışının 80. yıldönümünü kutladığımız bugünlerde yüzyıllardır ilimizdeki barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamının sürdürülmesi ve halkımızın Cumhuriyet’e olan bağlılığı sonucu 23 Temmuz 1939 tarihinde Hatay Devleti tarafından demokratik yöntemlerle yapılan halk oylamasında Hataylı yurttaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti’ne olan güven ve inançlarını sandığa yansıtarak Türkiye Cumhuriyeti’ne katılma kararı almışlardır. Cumhuriyet rejimine olan inanç ve sadakatin göstergesi konumundaki bu gelişme Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkma ve onları yaşatma adına son derece önemli bir dönüm noktasıdır.

İlimizdeki birlikte yaşam kültürüne istinaden her dilden, dinden ve etnik mezhepten insanlar birbirlerinin inançlarını zenginlik görüp birbirlerine saygı göstererek buradaki farklılıkları adeta kültür ve medeniyet mozaiğine çevirmişlerdir. Cumhuriyet’e inanan atalarımızdan ve Hatay’a katılma kararı alan devlet büyüklerimizden aldığımız bu kültür mirasını daha ileriye taşımak önemli görevlerimizden biri olacaktır.

Hatay’ın anavatana katılışının 80. yıldönümünü en kalbi duygularımızla kutlar, Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen başta olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi saygı, sevgi ve minnetle yad ederiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube