Yettiniz artık!

VEYSEL SAVAŞ

Neredeyse Antakya kent merkezinde kalan Hayvan Pazarında eskisi gibi büyükbaş hayvanlar satılmıyorsa da küçükbaş hayvanlar ve kanatlılar boy gösteriyor. Pazarın içinde bulunduğu içler acısı durum daha önce de gazete sütunlarına haber konusu olmuş ancak o gündür bugündür kimse el atmamıştı.

Hayvan Pazarı demek için bin bir şahit lazım olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Utanıyoruz ya. Ayıp bir şey.. Yırtılmış çadırlar, kirlilik içinde yüzen alan, bakımsız hayvanlar, bu manzaralar Antakya’nın ne denli sahipsiz kaldığını ortaya koymaya yetiyor” dediler.

Pazar yerinin acilen bulunduğu yerden kaldırılıp daha uygun mekânda faaliyet göstermesi gerektiğinin altını çizen vatandaşlar ve çevre sakinleri yayılan pis kokudan ve manzaranın neden olduğu çevre kirliliğinden bıktıklarını söylediler.

Pazarın yerinde bırakılacaksa bile düzenlemeye gidilmesi gerektiğini hatırlatan vatandaşlar, “Eğer yerinden kaldırılmayacak ise belli kriterler getirilsin. Böyle kirlilik içinde bir yar olamaz. Belediye ilgili birimlerinin bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube