Yılda 150 adet kitap okuyor!

HABER MERKEZİ

İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ adlı yarışmanın 1 Milyon TL ödüllü sorusunu görmeye hak kazanan hemşerimiz Arda Ayten’i makamında kabul ederek, en çok okumak istediği iki kitabı hediye etti.

Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Arda Ayten, etkileyici hayat hikâyesiyle de ekran başındaki seyircilere duygu dolu anlar yaşatmıştı.

Arda Ayten, kitaba karşı derin bir ilgisinin olduğunu ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade ederek, ‘Param olmadığı için sene de sadece 150 kitap okuyabiliyorum’ şeklindeki açıklaması ve yarışmadan kazanacağı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını belirtmesi üzerine seyircilerin gönlünü fethetmişti.

ATV’nin fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de 250 bin TL değerindeki 11.soruya doğru yanıt vererek, 1 Milyon TL ödüllü 12. soruyu görmeye hak kazanan, ancak sezon finali olması sebebiyle bir sonraki sezonda yarışma etabına devam edecek olan hemşerimiz Arda Ayten, henüz 20 yaşında ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde 3’ncü Sınıf Öğrencisi olarak lisans eğitimine devam ediyor.

Bu durum itibariyle, Arda Ayten’i makamına davet eden Kaymakam Yönden, en çok okumak istediği ‘Umberto Eco adlı yazara ait Avrupa Kültüründe Kusursuz Dil Arayışı ve Fernand Braudel adlı yazara ait Uygarlıkların Grameri’ adlı eserleri özel sipariş vermek suretiyle temin ederek hemşerimiz Arda Ayten’e takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube