Yıllardır böyle kimse umursamıyor!

ALİ YOLCU

Asi Nehrini güzelleştirme çalışmaları kapsamında harcanan milyonlarca liraya rağmen bir türlü beklenen düzelmenin olmaması vatandaşları üzüyor.

Son olarak yeni Arıtma Tesisinden bırakılan az miktarda ki suyun Asi Nehrinde birikmesi sonrasında kent merkezinde beli bir alanın temiz su ile dolduğunu geri kalan bölümlerin eskiden olduğu gibi yine kirli ve lağım suları ile kaplı olduğunu hatırlatan vatandaşlar, şehir merkezinde yürütülen çalışmalarında eksik bırakıldığını öne sürdüler. Buna örnek olarak Antakya Atatürk Parkı arka giriş kapısında ki köprüyü gösteren vatandaşlar, köprünün alt kısmından geçirilen ve kime ait olduklarını bilemedikleri kablo aksamının neredeyse suya temas edecek kadar sarktığını ve bunu yıllardır böyle olduğunu söylediler.

Çirkin bir görüntü ve manzaraya neden olan bu sorumsuzluğun giderilmesini isteyen vatandaşlar, “Bu duruma neden olan kurum, bir an önce harekete geçmeli ve bu çirkinliğin önüne geçmelidir. Söz konusu bu durum estetik olmadığı kadar tehlikelide olabilir. Bu kabloların suya teması halinde nasıl bir sonuç çıkar bilemiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Antakya Atatürk Parkı arka giriş kapısında yer alan köprü ve köprünün alt tarafından sarkan kabloların korumalarıyla birlikte bulundukları durum görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube