Yılmaz HRT’de gündemi değerlendirdi

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, HRT Akdeniz televizyonunda ‘Yeni Bir Gün’ programının canlı yayın konuğu olarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu ve program sunucuları Ali Yolcu ve Can Çapar’ın sorularını yanıtladı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz programa tarihi Kurtuluş Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek başladı. Başkan Yılmaz Antakya’nın Kurtuluş Caddesi, eski adıyla HEROD Caddesi dünyanın en önemli caddelerinden biri. Bu caddenin sokak sağlıklaştırması ve cephe iyileştirme projesi için Hükümetimiz, AK Parti ve MHP Cumhur ittifakı milletvekillerimizle beraber ilk olarak Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza vekillerimiz ile birlikte gittik.  Orada 5 milyon liralık bir hibe desteği alarak İller Bankası nezdinde çalışmalara başladık. Burada arkadaşlarımız denetimler gerçekleştirdiler. Zaten projeler daha önceden bitmiş haliyle mevcut. Bir iki hafta içerisinde ihaleye çıkılacak. Sonrasında Sayın Valimiz Kurtuluş Caddesi’nin trafiğe kapatılması ve turizme kazandırılması için bir çalışma başlattı. Bu konuda kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Hızlı bir karar alarak Hatay’ın tüm milletvekillerini AK Parti, CHP ve MHP milletvekillerini, Büyükşehir Belediye Başkanımızı, Defne Belediye Başkanımızı davet ederek 22 Temmuz’da Hatay Valiliğinde hep birlikte konunun çözümü için bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Valimize yolun trafiğe kapatılabilmesi için Kemal Şeyhoğlu Caddesi adı verilen caddede doğum hastanesi, askeriye ve eski devlet hastanesinin bulunduğu 32 metrelik bir cadde var eğer biz o caddeyi açarsak, Kurtuluş Caddesini farklı bir şekilde kullanma noktasında daha rahat edebileceğimizi aktardık. Yolun Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu söyledik. Bu konuda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş kaynak sağlanması halinde kamulaştırmayı yapabileceklerini ve bu yolu Kurtuluş Caddesi’ne alternatif yol olarak açabileceklerini belirtti. Burada 100 milyonluk bir bütçenin yeterli olabileceği ifade edildi. Olağanüstü Büyükşehir meclis toplantısında tüm grupların ortak kararıyla Büyükşehir Belediyesi’ne 100 Milyon TL borçlanma yetkisi verilmesine yönelik görüş birliğine vardık. Antakya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Antakya gerçekten bir açık hava müzesi, hayalleri olmayan hiçbir şey yapamaz. Bize bu konuda destek veren başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize, katkı veren ve emeği geçen herkese Antakya halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YOLLARDA DÜZENLEME BAŞLADI

Başkan Yılmaz Antakya’nın genelinde alt yapı çalışmaları tamamlanan toplamda 42 kilometrelik ana arterlerden oluşan yol tespit ettiklerini, bununla ilgili olarak kısa süre içerisinde ihale açılacağını, bu yolların yılbaşına kadar tamamlanacağını belirtti.

PARKLARDA BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Başkan Yılmaz şehir genelinde sürdürülen park ve yeşil alan çalışmaları hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Yılmaz konuşmasında şunları kaydetti; “ Antakya’da yaklaşık 179 adet park var. Ekiplerimiz şu anda bu parklarda bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yakın zamanda bu çalışmalarımızla şehrimizdeki parklarımız daha da güzelleşmiş olacak. Yeni yaptığımız ilk parkımızı da tamamlamak üzereyiz. Esenlik Mahallesi Muhammed İpek Cami yanında 5 dönüm büyüklüğündeki parkımızı 1 hafta içinde hizmete sunuyoruz. Hayırlı olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube