Yılmaz: Personel sayımız yüzde 30’luk dilimin çok üstünde

METİN DİNGİL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Belediye bünyesinde yaşanan personel bolluğuna değindi ve neşter atılacağı sinyali verdi.

Zamanında Belediye de personel sayısının şişirildikçe şişirildiğini belirten Başkan Yılmaz, Antakya Belediyesinde personel giderinin olması gereken yüzde 30’luk bütçe diliminin çok üstünde olduğunu söyledi.

Yılmaz konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Şu anda Antakya Belediyesi’nde 118 memur, 120 işçi, 121 sözleşmeli memur, 915 taşerondan geçen şirket personeli olmak üzere 1274 çalışanımız var. Antakya ölçeğinde gerçekten çok fazla.. Bu durumu Sayın İçişleri Bakanımıza bizzat anlattım. İhtiyaç fazlası personelin farklı kurumlarda değerlendirilmesi konusunda çalışma yapılmasını önerdim. Çünkü bakıyorsunuz personel giderimiz olması gereken % 30’luk bütçe diliminin maalesef çok üstünde” dedi.

BÜROKRASİYİ AZALTAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bürokrasiden de şikâyetçi olan belediye Başkanı İzzettin Yılmaz özellikle imar biriminde bürokrasiyi azaltmak üzere girişimlerde bulunduklarını aktardı.

Özellikle temizlik konusunda kuralları çiğneyen esnafa da seslenen Yılmaz, esnafın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı biliyorum. Ben de esnafım ve esnaf çocuğuyum. Bu nedenle ceza kesme taraftarı değiliz.  Denetimleri sıklaştırdık. Esnafımızın bize yardımcı olmasını bekliyoruz. Bu işi birlikte çözeriz” dedi.

Başkan Yılmaz, İşyeri açma ruhsatı harçlarında indirime gidilmesi konusunda Esnaf Odalarımızla görüşme halinde olduklarını, Belediye Meclisi olarak Nikâh ve Mahfeli Otopark ücretlerinde ciddi oranda yapılan indirimin bir benzerini de İşyeri Açma Ruhsatlarında yapacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube