Yılsonuna bitecek mi?

ALİ YOLCU

Antakya eski Arkeoloji Müzesinde ki restorasyon çalışmaları tam hız sürüyor. Daha önce yapılan açıklamaya göre müze restorasyon çalışmasının 2018 yılının sonuna doğru bitmesi gerekiyor. Kasım ayına gelindiği bugünlerde 2018 yılının bitimine Kasım hariç sadece bir ay kaldığını hatırlatan vatandaşlar, diğer projelerde olduğu gibi bu projede de gecikmeler yaşanacağını söylediler. Gecikme yaşanmaması için siyasilere seslenen vatandaşlar, “Müze çalışmaları nedeniyle binanın üzerinde olduğu kaldırım zaten 5 aydan bu yana kapalı. Daha önce ki açıklamalarda AK Parti Hüseyin Yayman çalışmaların Kasım en geç Aralık gibi bitirileceğini söylemişti” dediler.

8,5 MİLYON ÖDENEK

Hatırlanacağı üzere Antakya eski Arkeoloji Müzesi restorasyonu için 8.5 milyon lira ödenek ayrılmış ve çalışmalara büyük bir heyecan ile başlanmıştı.

Arkeoloji Müzesinin restorasyon çalışmasının en geç yıl sonuna kadar bitmesiyle birlikte Antakya’nın marka değerinin artacağının altını çizen Milletvekili Hüseyin Yayman ise Müzenin dünyada adından söz ettirecek bir eser olacağını hatırlattı ve “Yerli yabancı çok sayıda turistin ziyaret ederek marka değerini daha da yükselteceklerini hesaplıyoruz. Müzenin restorasyonu için ihtiyacı hissedilen 8.5 milyon liralık ödenek ayrıldı. Müze binasında ki çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube