Yine aynı dert!

ALİ YOLCU

Çöp toplama ekiplerinin çöpleri gelişi güzel toplama yöntemleri yanı sıra vatandaşların çöp çıkarma saatlerine uymaması Antakya gibi birçok ilçede sorun olmaya devam ediyor.

Belediye yönetimlerinin tüm uyarılarına rağmen bu konuda bir ilerleme alınamaması vatandaşları üzerken, ilgili birimleri de yeni önlemler almaya zorluyor.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar Çöp toplama ekiplerinin hassas davranmadığını, çöpleri düzensiz ve gelişigüzel topladıklarını ileri sürerken, ilgili birimler ise vatandaşların çöplerini belirlenen saatler dışında çıkarılması nedeniyle kirliliğin meydana geldiğini söylüyor.

Belediye yönetimlerinin konuya ilişkin farklı zamanlarda yaptıkları açıklamalarda vatandaşlara sürekli olarak ‘Lütfen çöp çıkarma saatlerine uyunuz’ uyarısında bulunuyorlar.

Belediye yönetimleri; “Vatandaşlarımız akşam saatlerinde evlerinden inip çöpü çıkarma yerine yine eski alışkanlıkları olan sabah işe giderken indiriyorlar. Böylelikle sabah bırakılan çöp, toplama saati olan 22.00’e kadar dışarıda kalarak kirlilik yapıyor” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube