Yine çatı ve yine kova!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Havaalanında ki rezaletin sürmesi vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor. Yıllardır süregelen çatı sorununun neden ve nasıl çözülemediğine anlam veremediklerini söyleyen vatandaşlar, basit bir çatı onarımının dahi 3 yıldan bu yana yapılamamasını sert tepki gösterdi.

Vatandaşlar ‘Hatay’a verilen önem bu kadar mı? Bir çatı üç yıldan bu yana akmaya devam eder mi? Yazıklar olsun. Bu ilin milletvekilleri ne iş yapar?” diye sordular.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde duruma el atan Hatay Valiliği ise yaptığı son açıklama ile birlikte çatının onarılacağını ve onarım için havaların düzelmesinin beklendiğini açıklamıştı.

Konuya ilişkin Hatay Valiliğinden yapılan kısa açıklamada “Söz konusu problemin çözümü ile ilgili olarak, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak ile yapılan görüşme neticesinde Hatay Havaalanı çatısının onarım ve tadilatı ile ilgili projenin Bakanlık tarafından onaylandığı, mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte onarım çalışmalarına mevcut havaalanını yapan firma tarafından başlanacağı, mevsim şartları düzelinceye kadar gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi” denmişti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube