Yine Harbiye, yine ağır tonajlı araç ve yine ölüm!

ALİ YOLCU

UKOME Kararına rağmen Harbiye mahallesinin tam orta yerinden geçmeye devam eden ağır tonajlı araçlar hafta sonu yine terör estirdi. 30’un da bile olmayan Refik Mec’i ezen kamyon Harbiye halkını bir kez daha ayağa kaldırdı.

8 Aralık 2016 günü UKOME tarafından alınan ve ağır tonajlı araçların geçişini yasaklayan karara rağmen öldürmeye devam eden ağır tonajlı araçlar için kalıcı önlem alınamıyor.

Hafta sonu yaşanan olayla ilgili kısa bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman sorunun çözümü için elinden gelen her türlü çabayı göstereceğini söyledi ve yaşamını yitiren Refik Mic’in ailesine baş sağlığı diledi.

KARABÖRK: YOL TAKİBE ALINACAK

Kaza sonrası toplanan kalabalık tarafından büyük bir tepkiye maruz kalan Kamyon sürücüsü H.Ö. olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hız sınırını aştığı ileri sürülen H.Ö. ile ilgili soruşturma devam ederken, vatandaşlar kendi önlemlerini kendileri alacaklarını belirterek, “Yıllardır burada ölüm yaşanıyor. Daha önce de aynı noktada bir canımızı vermiştik. Daha iki ay önce ki bir kazada 3 kişi ağır yaralandı. Elimizde karar var. Ağır tonajlı araçlar buradan geçemez diye. Bunlar nasıl geçiyor” diye tepki gösterdiler.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz Hatay İl Emniyet Müdürü Kemal Karabörk, olayın tüm detayları ile inceleneceğini tehlikeli yolun takibe alınacağını söyledi.

YAMAN VE GÜZELMANSUR SÖZ VERDİ, VATANDAŞ DAĞILDI

Bu arada kaza haberini alır almaz olay yerine gelen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, önce acılı aileyi, ardından vatandaşları teskin etmeye çalıştı.

Daha sonra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da olay yerine gelerek Başkan Yaman ile birlikte caddeyi trafiğe kapatmak isteyen vatandaşları ikna ederek, uzun süre trafiğe kapatılan caddenin trafiğe açılmasını sağladılar.

Başkan Yaman ve Milletvekili Güzelmansur’un çabaları sonucunda vatandaşlar eylemden  vazgeçerek, caddeyi trafiğe açtılar ve bu güzergahtan ağır tonajlı araçların geçmeyeceği sözünü de aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube