Yoksulluk mu, yaşama tarzı mı?

ALİ YOLCU

Antakya Oto Galericiler sitesinde yer alan kaldırımlarda ve dükkân önlerinde sabahlayan vatandaşlar gören herkesi şaşkına çeviriyor.

Bir yandan köpeklerin öte yandan boş olan tarlalardan gelebilecek haşere ve yılanlara karşı korumasız olan ihtiyaç sahibi insanların neden açıkta sabahladıkları ise merak konusu oldu.

Anne, baba ve çocuklardan oluşan aile bir yandan kaldırım üzerinde sabahlarken diğer bir taraftan yaptıkları çamaşırları yeşil alan üzerinde astıkları iplere seriyor.

Bu durumdan bir yandan şikâyet eden vatandaşlar diğer bir taraftan ise bu ve benzeri insanlara ihtiyaçları varsa şayet yardım edilmesi değilse neden burada yattıklarının araştırılmasın istediler.

Çevre sakinleri ise durum defalarca güvenlik birimlerine bildirdiklerin yaşanan bu durumdan kendilerinin de şikayetçi olduklarını söylediler.

Bu durumda olanların büyük bir bölümünün Antakya’ya hurdacılık yapmak üzere gelen insanlardan oluştuğunu aktaran çevre sakinleri, “Burada yatıyorlar, burada kalkıyorlar. Hiçbiri ihtiyaç sahibi değil. Birçoğunun aracı benim, sizin aracınızdan lüks. Adamların yaşam tarzı, alışkanlıkları böyle.. Kovsanız yeniden gelecekler” dediler.

Fotoğraflarda çocuklarıyla birlikte kaldırımda sabahlayan anne, baba ve çocuklar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube