Yola bakan kısım beton bloklarla çevrildi

ALİ YOLCU
Antakya-İskenderun karayolu üzerinde yer alan Hatay Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı geçici konaklama merkezi beton blok duvarlarla çevrelendi.
Binanın karayoluna bakan kısmının da yapılan çalışma sonrasında binanın iç tarafı görülmez oldu. Güvenlik nedeniyle yapılan çalışmanın binanın dört bir tarafına uygulanıp uygulanamayacağı ise bilinmezken binada kalan büyük bir çoğunluğu Suriyelilerden oluşan insanların ise bundan hoşnut olmadıkları ileri sürüldü.
Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar ise geçici konaklama merkezinde kimlerin kaldığını bilmediklerini ancak bundan tedirginlik duyduklarını söylediler.
MEMNUNİYET DUYDULAR
Bu nedenle yapılan güvenlik çalışmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Burada Suriyeliler kalıyor. Bildiğimiz kadarıyla başka ülkelerden gelen mültecilerde geçici olarak barındırılıyor. Dışarı bırakılmıyorlar ancak biz yine de endişe ediyoruz. Çekilen beton blok çalışması sonrasında bir nebzede olsa endişelerimiz giderilmiş oldu” dediler.
Fotoğraflarda Hatay Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı Geçici Konaklama merkezi ve binanın Antakya-İskenderun karayoluna bakan kısmında geçtiğimiz günlerde çekilen beton blok duvarlar görülüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube