Zeytin Dalı Gümrük Kapısı istihdama katkı sağlayacak

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Zeytin Dalı Gümrük Kapısının önemine dikkat çekti..

HABER MERKEZİ

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan, Kumlu’da muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Doğan, göreve başladığı günden beri her fırsatta kamu kurum müdürleri ile muhtarları bir araya getirip ilçenin sorunlarını dinlediğini söyledi.

Çözüm önerilerini birlikte değerlendirdiklerini ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

“Böylelikle ilçelerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulup, sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cilvegözü’nün ardından Hatay’a açılan ikinci kapı olan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı başta Afrin olmak üzere terörden arındırılan bölgelere insani yardımların daha kolay ulaştırılması ve altyapı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi açısından stratejik öneme sahip. Kapımızın ilçemizdeki istihdama etkisi olumlu olacaktır. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Vali Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede ” Bütün kamu kurum temsilcilerimiz burada. Bize iletilmiş olduğunuz talepleri devletin imkanları ve mevzuat çerçevesinde değerlendirerek sonuçlarından sizleri bilgilendireceğiz.” dedi

Toplantıya Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Kumlu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tatar, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube