Zeytineli: ANMOGEP Antakya mobilyacılığı için şanstır!

ÖZKAN BAKKAYLI

BBP Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, ANMOGEP ’i ziyaret ederek, kurumun müdürü Mehmet Ali Kanlı’dan bilgi aldı.

Zeytineli, Antakya mobilyacılığını geliştirme projesi ANMOGEP’ in kuruluş amacına tam manasıyla hizmet verdiğine, ilimiz Hatay’ da rekabet gücü yüksek yeni, büyük işletmelere rol model olma özelliğini taşıdığına şahit olduklarını söyledi.

İzlenimlerini gazetemize aktaran Zeytineli, şöyle devam etti:

“ANMOGEP, Meslek lisesinden, eski adı Çıraklık Eğitim Merkezi olan Mesleki Eğitim Merkezinden öğrencilere staj yapma imkânı sunmaktadır. Mehmet Ali Bey, bilgisayar destekli, yeni nesil CNC makinaları kullanabilen elemanlar yetiştiren, bir okul olma misyonunu da bu anlamda hayata başarı ile geçirmiş. Günümüzde Antakya mobilyasından söz edebiliyorsak bunu binlerce yıldır taş ve ağaç oyan Antakyalı ustalara borçluyuz. Geleneksel el oymacılığı ustalık, emek, zaman alan bir zanaat. ANMOGEP sayesinde Antakya mobilyası, geleneksel üretimle modern teknolojiyi bir arada kullanarak seri üretim yapma imkânına ulaşılmış ve mobilyacı esnafının iş gücü, zaman kaybı, gibi sıkıntıları çözüme kavuşmuştur.

Tabi ki uzun ve kapsamlı çalışmalar sonucu işinin ehli bir ekip tarafından Antakya Mobilyası markalaştırılmıştır. Önümüzdeki yıllarda mobilyacılık sektöründe “Antakya Mobilyası”  lider olma yolunda önemli yol almıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube