Ayhan Tenbeloğlu için duygusal maç!

Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay’ın yardımcılığını yapan Ayhan Tenbeloğlu, hafta sonunda memleketinin takımı Atakaş Hatayspor’u konuk etmeye hazırlanıyor..
METİN DİNGİL
Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay’ın yardımcılığını yapan Ayhan Tenbeloğlu, hafta sonunda memleketinin takımı Atakaş Hatayspor’u konuk etmeye hazırlanıyor.
Genç teknik adam zorlu maç öncesi, “maçın centilmence geçeceğini” belirterek, “İki takım açısından zor bir maç, çünkü iki takımda Süper Lig’de oynadıkları maçlarda henüz galip gelemedi. Biz kazanarak, hem kötü gidişata son vermek hem de taraftarımızı sevindirmek istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz” dedi.
Hatayspor’un Süper Lige son iki yılda yaptığı başlangıcı bu yıl gösteremediğine dikkat çeken Ayhan Tenbeloğlu, “Ama bu geçici bir durum olabilir, yaşanan teknik adam değişikliği ile ilerleyen haftalarda etkisini alabilirler. Çok iyi bir başkanları ve yöneticileri var, geçici olan bu süreci atlatacaklarına inanıyorum” diye konuştu.
Ayhan Tenbeloğlu, Sivasspor’un Avrupa Kupalarında mücadele etmesi ve yaşanan sakatlıkların takımı olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, “Özellikle sakat oyuncularımızın çok olması bizi zor durumda bıraktı, son oynadığımız Avrupa Kupası maçına 15 kişilik kadroyla gitmek zorunda kaldık. Ligde iyi oynadığımız maçlarda iyi şanssız kayıplar yaşadık, inşallah Hatayspor maçı ile birlikte çıkışa geçeğiz” diye görüşlerini belirtti.
İki takım açısından da kritik bir müsabaka olduğunun altını çizen Tenbeloğlu, hak eden tarafın kazanması temennisinde bulunarak, doğduğu kentin takımı Hatayspor’u Sivas’ta en iyi şekilde karşılaşacaklarını sözlerine ekledi.
AYHAN TENBELOĞLU KİMDİR?
Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Büyükdalyan Mahallesinde dünyaya gelen Ayhan Tenbeloğlu, ilk ve orta öğrenimimi Hatay’da tamamladı. Lise ve üniversite hayatı için İngiltere’yi tercih etti. Cardiff Üniversitesinin futbol antrenörlük bölümden mezun oldu. 2003 yılında Cardiff City alt yapısında başlayıp 9 sene aynı yerde çalıştı. 25 yıllık İngiltere hayatından sonra Rıza Çalımbay’ın teklifiyle Türkiye’ye dönme kararı aldı. Sırasıyla Çaykur Rizespor, Mersin İdmanyurdu, Kasımpasa, Antalya, Trabzonspor, Konyaspor ve son 3 yıldır Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay’ın yardımcılığını yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir