Ayrılmak istiyorum!

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Hatayspor maçı öncesi  camiayı şok eden bir açıklama yaptı..

ALİ ZAN

Sivasspor Teknik Direktör Rıza Çalımbay, sezon sonunda görevini bırakacağını açıkladı. Tecrübeli hoca konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Artık 4 yıldan sonra buradan ayrılmak istiyorum. Ona göre de hareket edeceğim. Buradan gideceksem bile mükemmel ve başarılı bir şekilde gitmek istiyorum, iyi şeyler yapmak istiyorum” diye konuştu.

Avrupa’da ve ligde dar bir kadroyla mücadele etmenin sıkıntısını yaşadıklarını dile getiren Çalımbay, “Transfer yapmıyor değiliz, yapıyoruz ama geç olduğu için de bazen sıkıntılar oluyor. Gelen arkadaşımızın takıma uyum sağlaması, fizik olarak gelişmesi, bir oyuncuyu hemen alıp oynatamıyorsun. Milli aranın futbolcu arkadaşlarımıza çok büyük faydası olacak. Ondan sonra da hem lig hem de Avrupa’da gitmemiz gerekiyor” dedi.

Geride kalan 7 haftada istedikleri sonuçları elde edemedikleri için üzgün olduklarını belirten Çalımbay, bu hafta sonu ağırlayacakları Hatayspor maçını kazanarak çıkışa geçmek istediklerini aktardı. Çalımbay’ın, Hatayspor maçı öncesinde yaptığı bu açıklamanın takımda nasıl bir etki yaratacağı merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir